O mne Moje predmety Fotoalbum Dejepis 1. ročník Dejepis 2. ročník Slovenský jazyk a literatúra 1. ročník Slovenský jazyk a literatúra 2. ročník Etická výchova 1. ročník

Marek Locek

Dejepis 1. ročník

KTO SOM, ODKIAĽ POCHÁDZAM, KAM SMERUJEM?

Každý, kto je len trochu zvedavý, rád sa dozvedie o predchádzajúcich príhodách svojho mesta, na ktorom je osadený a každý chýr o tom čo sa s ním dakedy robilo, s radosťou počúva. Obecný človek rád počúva vykladania o predkoch svojej rodiny, o meste, v ktorom život trávi, človek viac vzdelaný neuspokojuje svoju zvedavosť len týmto, ale sa aj na príhodách širšieho a väčšieho okolia, vyšších a rozsiahlejších zväzkov spytuje...

Ľudovít Štúr, 1845

Ciele vyučovania podľa štátneho vzdelávacieho programu

• nadobudnúť spôsobilosť orientovať sa v historickom čase a priestore