Navigácia

 • Dni Petržalky 17.6.2017

  Do galérie Dni Petržalky 2017 boli pridané fotografie.

   

  Krátko po 11. hodine doobeda vybehla na pódium v areáli dostihovej dráhy partia desiatich mladých mužov. Počas viac ako pätnástich minút predviedli ako sa správne brániť pri útoku jeden na jedného, útoku viacerých osôb, odzbrojiť útočníka so zbraňou, nožom, či palicou. Na konci vzrušujúceho vystúpenia sa mladé dievča ubránilo trom útočníkom a hraný policajný zásah ich v putách odviedol do zákulisia. Zožatý potlesk bol zaslúžený.

  Vystúpenie prilákalo niekoľko desiatok divákov a neunikli mu ani pohľady okoloidúcich. Profesionálne zvládnuté chvaty a obranná technika sa v takejto prezentácií často nevidia. Aj práve preto si žiaci našej Súkromnej strednej odbornej školy ochrany osôb a majetku užili ovácie a následne aj záujem publika.

  Dni Petržalky sa konajú každý rok pod záštitou Kultúrneho zariadenia Petržalky – KZP. Okrem bohatého kultúrneho a zábavného programu, poskytuje aj priestor na prezentáciu škôl.

  Čo z našej školy mali diváci a návštevníci šancu vidieť?

  Žiaci prvého a druhého ročníka, pod vedením zástupcu riaditeľa školy Ing. Milana Strojného a učiteľa špeciálnej bezpečnostnej prípravy Ing. Milana Drgoňa, predviedli kombináciu bojových umení – Aikido, Karate, Judo, Muay Thai a iné bojové umenia – ktorých mix vyučujeme na špeciálnej telesnej výchove ako profesijnú sebaobranu.

  Poďakovanie za reprezentáciu školy patrí: Veronike Černákovej, Samuelovi Gabrielovi, Patrikovi Karlovskému, Lukášovi Cipkovi, Erikovi Kmeťovi, Jakubovi Muškátovi, Kristiínovi Prochyrovi, Marekovi Masarykovi, Jaroslave Andrejčíkovej, a Dominikovi Birkušovi.

  Všetky modelové situácie, vopred nacvičené a perfektne zvládnuté, boli o schopnosti ubrániť sa voči presile osôb, alebo zbraní. Každý súboj sa skončil spacifikovaním útočníka a jeho bezpečným zadržaním. Je to jedna z vecí, ktorú pán Drgoň neustále opakuje. Našich žiakov učíme ochrane a obrane, nie útoku.

  Po skončení ukážky sme sa spolu s divákmi presunuli do prezentačného stanu Súkromnej strednej odbornej školy ochrany osôb a majetku, kde prezentácia pokračovala. Tu mali návštevníci možnosť naučiť sa rozobrať a zložiť cvičnú zbraň, vyskúšať si laserovú streľbu na terč, alebo vyspovedať samotných žiakov.

  S druhákom Samom som sa rozprával o jeho motivácii chodiť na strednú školu s netradičným, ale užitočným, zameraním. Už teraz vie, že po jej absolvovaní chce pokračovať na vysokú školu. Akadémia ozbrojených síl generála Milana Rastislava Štefánika sa mu javí ako najlepšia voľba.

  Na strednej škole oceňuje to ako ho profesionálny personál vie pripraviť na prax. Najviac ho bavia odborné predmety špeciálna telesná výchova a bezpečnostné právo. Vo voľnom čase trénuje aikido.

  Vďaka bojovým umeniam a disciplíne, ktoré sa pedagogický zbor snaží mladým ľuďom vštepiť, má Samo jasnú vyhliadku do svojej budúcnosti.

  Pozrite si video a fotky z Dní Petržalky 2017 a dajte nám vedieť ako sa Vám u nás páčilo.

  Do galérie Dni Petržalky 2017 boli pridané fotografie.

   

                                        

 • Zmena rozvrhu hodín od utorka 7.2.2017

   

   

   

  Oznamujem všetkým, že od utorka 7.2.2017 je platný nový rozvrh hodín zverejnený na stránke školy.

  Je potrebné sa riadiť týmto rozvrhom.

  https://ssosoom.edupage.org/timetable/?

   

  S pozdravom

   

  Ing. Milan Strojný

  zástupca riaditeľa školy

 • Slávnostná akadémia školy 2017


  Do galérie Akadémia školy 29.6.2017 boli pridané fotografie.

   

  SÚKROMNÁ STREDNÁ ODBORNÁ ŠKOLA ochrany osôb a majetku, 

  Vranovská 4, 851 01 Bratislava

   

  si dovoľuje pozvať rodičov a priateľov školy na

   

  Slávnostnú akadémiu 2017
   

  pri príležitosti ukončenia školského roku 2016/2017, ktorá sa bude konať v areáli školy

  dňa 29. júna 2017 o 10.00 hod.

  Tešíme sa na Vašu účasť.

 • OPEN DAY Regrutácia 2017

  3. 2. 2017

  Do galérie OPEN DAY Regrutácia 2017 boli pridané fotografie.

   

  Ďalšie fotky z tejto vydarenej akcie sú zverejnené aj na stránke Čestnej stráže Prezidenta Slovenskej republiky.

  http://www.cspsr.mil.sk/67306/?pg=1 

  FOTO v galérii na stránke Ministerstva obrany Slovenskej republiky

  http://www.vojak.mil.sk/67380/?pg=7

  Článok a FOTO na stránke Streleckého klubu MAJOR 

  http://oz-major2.webnode.sk/l/open-day-2017/

   

 • ŠTEFAN KURILLA - OCENENIE VEĽVYSLANCA / JAP

  https://www.facebook.com/aikido.slovakia?fref=ts

  Cena Jeho Excelencie, veľvyslanca Japonska Jun Shimmi-ho pre pána Štefana Kurillu

  V poradí už štvrté odovzdávanie ceny veľvyslanca Japonska prebehlo 14. júna v priestoroch Rezidencie Japonského veľvyslanca. Zatiaľ čo predchádzajúci držitelia ocenenia pôsobia v jazykovednej a kultúrnej sfére, tohtoročný držiteľ je majstrom bojových umení.

  Majster aikido Štefan Kurilla sa venuje takmer 40 rokov bojovým umeniam a športom. Pôvodná motivácia naučiť sa brániť prerástla do celoživotnej cesty.

  Medzi jeho oceneniami a poďakovaniami, nájdete plakety z celého sveta. Kam radí ocenenie priamo z rúk Jeho Exelencie Jun Shimmi-ho, veľvyslanca krajiny vychádzajúceho slnka?

  ,,Na toto ocenenie som veľmi hrdý a určite patrí medzi tie najcennejšie. Každé ocenenie, ktoré som získal od ľudí, ktorí dosiahli vrchol vo svojom obore si veľmi vážim a je pre mňa motiváciou a výzvou do ďalšej práce".

  Cena japonského veľvyslanca sa udeľuje jednotlivcovi alebo skupine ľudí, ktorí prispievajú k posilneniu vzájomných priateľských vzťahov so Slovenskom. Pán Štefan Kurilla je držiteľom 6. danu v aikide a 5. danu v džude a výraznou mierou prispel k popularizácii a rozvoju aikida na Slovensku.

  Počas svojej kariéry mal pán Kurilla mnohokrát možnosť navštíviť Japonsko. Predchádzajúci držiteľ tohto ocenenia pán Pecho, PhD. sa vyjadril, že Japonsko treba navštíviť viackrát, aby sa dalo pochopiť.

  ,,Prvýkrát, keď som prišiel do Japonska bol to pre mňa šok, spať v dódžó (telocvični), kde boli -4 stupne, alebo obliekať si ešte zmrznuté keikogi (kimono). Neuveriteľná atmosféra tréningov, charizma a majstrovstvo Morihira Saita senseia, najdlhšie cvičiaceho žiaka priamo pod vedením zakladateľa aikida, ma presvedčilo, že to bolo správne rozhodnutie a odvtedy som krajinu vychádzajúceho slnka navštívil asi dvadsaťkrát. Som šťastný, že sa môžem inšpirovať touto krajinou, ľuďmi, môžem sa tu učiť od najväčších majstrov a napredovať na svojej ceste".

  Na ďalšiu cestu sa chystá opäť aj tento rok.

  ,,Prvý týždeň budem minimálne 7 hodín denne trénovať bojové umenie s 900 ročnou históriou Daitó-ryú aiki-džúdžucu pod vedením Konda Katsuyukiho senseia. Tomuto bojovému umeniu sa zakladateľ aikida venoval približne 20 rokov. Potom sa budem zdokonaľovať v aikido pod vedením Saita Hitohira senseia v Iwame".

  Jeho Excelencia Veľvyslanec Jun Shimmi momentálne nepraktizuje žiadne bojové umenie, ale ako mladý trénoval džudo a kendo. Pri tohtoročnom ocenení zdôrazňuje obrovský význam, ktoré majú bojové umenia nielen na fyzický, ale aj psychický a osobnostný rozvoj človeka.

  Výučba bojových umení, spočíva v posilnení ducha, spoznaní seba samého, nadobudnutí kultivovaného správania a zdravého pohľadu na život. V tomto zmysle je vzdelávanie prostredníctvom bojových umení užitočné a dôležité pre mladých ľudí. Najpopulárnejšie japonské bojové umenia na Slovensku sú karatedo, aikido, a džudo.

  Jeho Excelencia, pán veľvyslanec Shimmi hovorí:
  ,,Obdivujem týchto ľudí, ktorí milujú našu kultúru natoľko, že ju prezentujú a šíria po celom Slovensku. Bez ich prispenia by tu japonská kultúra nebola tak populárna. Ako veľvyslanec Japonska v SR, tak i v mene japonských občanov im úprimne ďakujem, a prejavujem uznanie ich prínosu. Toto je hlavnou myšlienkou a dôvodom, pre ktorý sa Cena udeľuje a dúfame, že sa nám na Slovensku podarí nájsť ešte viac podobných osobností“.

  Mário Lapoš

 • Článok o akcii je uverejnený aj na stránke Plus 7 dní

  http://www.pluska.sk/regiony/bratislava/foto-telesni-strazcovia-celebrit-takto-trenuju-slovenskej-skole.html

  Článok o akcii je uverejnený aj v Petržalských novinách

  http://www.petrzalskenoviny.sk/deti/03/2017/navsteva-z-japonska/ 

  FOTOGALÉRIA - Kurilla Budokan

  https://www.facebook.com/aikido.slovakia/media_set?set=a.1223028431128971.1073741842.100002654779264&type=3 

  FOTOGALÉRIA - SSOŠOOM

  https://ssosoom.edupage.org/album/?eqa=cGhvdG89YWxidW0mYWxicz1hbGJ1bQ%3D%3D#gallery/108

  4.3.2017 - 5.3.2017 International Seminar in Slovakia lead by Iwama Shinshin Aiki Juku Jukucho Hitohira Saito.

   

   

   

  3.3.2017 - Slávnostný nástup školy na ktorom sa aj žiaci našej školy predstavia svojími súťažnými vystúpeniami.

  Školu navštívi aj Japonský veľvyslanec His Excellency Jun SHIMMI.

   

 • CENA VEĽVYSLANCA JAPONSKA - Ing. Kurilla

   

   

   

   

  Dňa 14. júna 2017

  bola udelená

  Ing. Štefanovi Kurillovi 
   

  CENA VEĽVYSLANCA JAPONSKA.


  Jeho Excelencia Jun Shimmi, mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Japonska v Slovenskej republike vyjadril hlboké uznanie za jeho vynikajúcu prácu a za dlhoročný prínos v oblasti propagácie aikida a pri prehlbovaní vzájomného porozumenia a priateľstva medzi Japonskom a Slovenskou republikou.

 • Zmena rozvrhu hodín od 9.1.2017

  Oznamujem všetkým, že od pondelka 9.1.2017 je platný nový rozvrh hodín zverejnený na stránke školy.

  Je potrebné sa riadiť týmto rozvrhom.

  https://ssosoom.edupage.org/timetable/?

   

  S pozdravom

   

  Ing. Milan Strojný

  zástupca riaditeľa školy

 • Prolongácie kariet ISIC v šk.r. 2017/2018

 • Šťastný Nový rok 2017

 • Projekcia dokumentu Cesta senseia dna 21. 6. 2017

  Projekcia dokumentu Cesta senseia dna 21. 6. 2017 o 15.00, ktorá sa uskutoční v Cinema City Aupark. 

  Záujemci o účast na projekcii dokumentu sa hláste u zástupcu riaditeľa. 

     

 • Triedny aktív rodičov sa bude konať v STREDU 30.11.2016

   

  Konzultačný triedny aktív rodičov sa bude konať v STREDU 30.11.2016 

  Konzultácie s triednymi učiteľmi počas prestávok a po vyučovaní do 17.00 hod.:

  I.A - tr. uč. Mgr. Klimová

  I.B - tr. uč. Mgr. Gudová

  I.C - tr. uč. Mgr. Búbelová

   

  II.A - tr. uč. PaedDr. Ciho

  II.B - tr. uč. Mgr. Zagorov

  II.C - tr. uč. Ing. Drgoň 

   

  III.A - tr. uč. PhDr. Kočišová 

  III.B - tr. uč. PaedDr. Zacharová 

   

  IV.A - tr. uč. PhDr. Fureková

  IV.B - tr. uč. RNDr. Kmeťová

   

  VYUČOVANIE A PRESTÁVKY

  Vyuč. hodina    

  ČAS VÝUČBY  

  Prestávky 

  poznámka

  0.hodina

  07,05 – 07,50

  10 minút    07,50 – 08,00    

   

  1.hodina

  08,00 – 08,45

  10 minút    08,45 – 08,55

   

  2. hodina

  08,55 – 09,40

  15 minút   09,40– 09,55

  veľká prestávka

  VEĽKÁ PRESTÁVKA  - 15 minút

  3. hodina

  09,55 – 10,40

  10 minút    10,40 – 10,50

   

  4. hodina

  10,50 – 11,35

  5 minút      11,35 – 11,40

   

  5. hodina

  11,40 – 12,25

  30 minút   12,25 – 12,55

  prestávka na obed   

  Prestávka na OBED - 30 minút

  6. hodina

  12,55 – 13,40

  5 minút      13,40 – 13,45

   

  7.hodina

  13,45 – 14,30

  5 minút      14,30 – 14,35

   

  8.hodina

  14,35 – 15,20

   

   

 • Náhradný rozvrh na 25. 05. 2017

 • Turnaj bojovníkov "Combat Games" 08.12.2016

  Fotogaléria zo súťaže Combat Games TU

  Výsledky súťaže Combat Games TU

   

  POZVÁNKA

  Netradičná súťaž pre žiakov 8. – 9. ročníkov ZŠ

  „Turnaj bojovníkov „Combat Games“

   

  Dovoľujeme si pozvať žiakov 8. a 9. ročníka na netradičnú súťaž pre žiakov ZŠ. 

  PROPOZÍCIE SÚŤAŽE:

  Turnaj tímov: 3 – členné družstvá, môžu byť aj zmiešané (dvaja chlapci a jedno dievča).

  Dátum konania súťaže: 08.12.2016

  Čas: 09,00 – 12,00 hod.

  Miesto konania: SSOŠ OOM, Vranovská 4, 851 01 Bratislava - Petržalka

   

  Disciplíny:

  1. Netradičná prekážková dráha (PD)

  2. Sila kopu

  3. Mierená streľba /laserová pištoľ a puška

  4. Netradičná zručnosť (cvičné zbrane)

   

   

  Organizácia – popis disciplín

  1. Netradičná PD – v telocvični okruh 8 – 10 prekážok a nástrah – celkový čas družstva

  2. Sila kopu – vrece s elektronickým meračom – celková sila kopu /kg/ družstva

  3. Streľba - terč cca 6 – 8 krokov /laserová pištoľ a puška, celkový počet bodov družstva

  4. Netradičná zručnosť- po ukážke rozobrať cvičný samopal vz.58 (celé družstvo – čas)

   

  Celkový súčet bodov zo všetkých disciplín určí poradie tímov.

   

  Pozývame Vás zažiť deň plný zážitkov a získať zaujímavé ceny.

  Víťazné družstvo získa pohár a najlepší jednotlivec dostane TABLET.

   

  Tešíme sa na Vašu účasť a budeme radi ak sa rozhodnete si zasúťažiť.

   

  Bližšie informácie o súťaži môžete získať aj na taj.skolyoom@gmail.com, zast.skolyoom@gmail.com alebo na 0918189498.

  Vážený/á p. riaditeľ/ka, dovoľujeme si pozvať Vašich žiakov 8. a 9. ročníka na netradičnú súťaž pre žiakov ZŠ. V prípade, že Vás naša pozvánka na súťaž oslovila a prejavili by ste záujem sa do nej prihlásiť, prosíme Vás o vyplnenie priloženej návratky do 25. 11. 2016.

   

 •  

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Naša škola sa zapojila do jesennej  kampane projektu Kvalita z našich regiónov, ktorá sa nesie v znamení nielen podpory kúpy slovenských tovarov a produktov, ale aj vo využívaní a užívaní si slovenských služieb.

   

  Pýtajme si teda slovenské!

   

  http://www.kvalitaznasichregionov.sk/pytajme-si-slovenske/

 • DOD 3.11.2016

  Do galérie DOD 03.11.2016 boli pridané fotografie.

  Do galérie DOD 13.10.2016 boli pridané fotografie.

   

  Pozvánka

  Deň otvorených dverí

   

  Pozývame Vás na Deň otvorených dverí Súkromnej strednej odbornej školy ochrany osôb a majetku

   

  dňa 3. NOVEMBRA 2016

  v termíne od 9.00 h. do 13.00 h.

  v sídle školy - Vranovská 4, 851 01  Bratislava

   

  Sprievodné akcie:

  ukážky bojových umení

  profesijná sebaobrana

  prezentácia školy

  možnosť zastrieľať si na laserovej strelnici

  ukážky pomôcok odborných predmetov

  miesto činu

   

  Školu je možné navštíviť v akomkoľvek termíne aj mimo dní otvorených dverí po predchádzajúcej dohode so zástupcom riaditeľa školy.

   

  Srdečne Vás privítame.

  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Pozvánka

  Deň otvorených dverí

   

  Pozývame Vás na Deň otvorených dverí Súkromnej strednej odbornej školy ochrany osôb a majetku

   

  dňa 13. OKTÓBRA 2016

  v termíne od 9.00 h. do 13.00 h.

  v sídle školy - Vranovská 4, 851 01  Bratislava

   

  Sprievodné akcie:

  ukážky bojových umení

  profesijná sebaobrana

  prezentácia školy

  možnosť zastrieľať si na laserovej strelnici

  ukážky pomôcok odborných predmetov

  miesto činu

   

  Školu je možné navštíviť v akomkoľvek termíne aj mimo dní otvorených dverí po predchádzajúcej dohode so zástupcom riaditeľa školy.

   

  Srdečne Vás privítame.

  Pozvanka

 • Dokument o mojej ceste - 3 diel (Sensei Južná Kórea)

   

   

   

   

   

  Dokument o mojej ceste - (Sensei Južná Kórea)

  Tretí diel trojdielneho dokumentu o p. Štefanovi Kurillovi - zriaďovateľovi školy

  si budete môcť pozrieť už najbližšiu

  sobotu 15.10.2016 na RTV: 2 o 14:50 hod.

   

  Dokument o mojej ceste - (Sensei Rusko)

  Druhý diel trojdielneho dokumentu o p. Štefanovi Kurillovi - zriaďovateľovi školy

  si budete môcť pozrieť už najbližšiu

  sobotu 8.10.2016 na RTV: 2 o 16:55 hod.

   

  Dokument o mojej ceste - (Sensei Japonsko)

  Sobota 1.10.2016 na RTV:2 o 15.15 hod.

   

  Filmový dokument o p. Kurillovi - zriaďovateľovi školy.

  Dokument o Štefanovi Kurillovi - duchovnom vodcovi a majstrovi, ktorý vedie ľudí na celom svete k vnútornej ceste a učí ich kráse a praktickému využitiu bojových umení.

  Pred mnohými rokmi sa vydal na dlhú cestu- cestu bojovníka. Učil sa a zdokonaľoval u starých japonských majstrov. Prirodzená zvedavosť a túžba po poznaní ho poháňali, aby študoval a spájal rôzne bojové štýly a techniky. Dnes sa Štefan Kurilla venuje výučbe bojového umenia Aikido v mnohých krajinách sveta. My sme sa rozhodli sprevádzať ho na jeho vzrušujúcej, náučnej a vznešenej ceste, ktorej farebnosť a zaujímavosť zachytáva trojdielny dokumentárny film- Sensei Kurilla. Na otázku „koľkým Slovákom sa podarilo preniknúť do sveta najvyšších japonských bojových majstrov, vyučovať aikido priamo v jeho rodnej kolíske -Japonsku a stať sa najmladším držiteľom šiesteho danu v tradičnom aikido na svete?“ existuje len jedna správna odpoveď- Sensei Kurilla, jediný Slovák, čo to dokázal. Bojové umenie chápe ako životnú filozofiu a spôsob obrany, nie ako zdroj násilia. Divákom priblížime aj kultúru, zvyky a život v Japonsku, Rusku a Južnej Kórei.

 • Triedny aktív rodičov 28.9.2016 o 17.00 hod.

  Triedny aktív rodičov sa bude konať v STREDU 28.9.2016 o 17.00 hod. v jedálni školy.

  Úvodné spoločné stretnutie rodičov sa uskutoční v jedálni školy

  a potom bude pokračovať triedny aktív podľa nasledovného rozpisu s triednymi učiteľmi:

   

  Trieda

  Triedny učiteľ

  Miestnosť č.

  I.A

  Mgr. Klimová Helena

  38

  I.B

  Mgr. Gudová Sidónia

  32

  I.C

  Mgr. Búbelová Tatiana

  33

  II.A

  PaedDr. Ciho Peter

  28

  II.B

  Mgr. Zagorov Martin

  29

  II.C

  Ing. Drgoň Milan

  Učebňa ŠBP

  III.A

  PhDr. Kočišová Nadežda

  10

  III.B

  PaedDr. Zacharová Mária

  36

  IV.A

  PhDr. Fureková  Mária

  35

  IV.B

  RNDr. Kmeťová  Milada

  26

   

   

 • Školská akcia - VANKÚŠOBRANIE 9.9.2016 16.00 hod.

  Fotodokumentacia z akcie:

  https://drive.google.com/drive/folders/0B54b7-OxkxCDMTc0VXk0WTZBaEE

  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Fotogaléria 

  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Škola zabezpečuje akciu Mestského parlamentu mladých konanú 9.9.2016 od 16.00 hod. v obchodnom dome Centrál Parku Bratislava.

   

  Pozývame všetkých pozrieť si prezentáciu žiakov školy a zároveň sa zabaviť so študentami.

   

 • Otvorenie školského roku 2016/2017 + Adaptačný kurz

  Do galérie Adaptačný kurz 2016 boli pridané fotografie.

  Slávnostné otvorenie školského roku 2016/2017 sa koná

   

  5. septembra 2016 o 9.00 hod. v telocvični

  Príchod žiakov 1 ročníka do školy je najneskôr do 8.00 hod.

  Príchod žiakov 2-4 ročníka do školy je najneskôr do 8.30 hod.

  ZOZNAMY ŽIAKOV prvých ročníkov

   

  Ústroj žiakov 1 ročníka - slávnostná vlastná

  (tmavé dlhé nohavice/tmava sukňa + košeľa s dlhými rukávmi)

   

  !!! Ústroj žiakov 2 - 4 ročníka: Povinná Školská rovnošata !!!

  (čierne dlhé nohavice/čierna sukňa, školská modrá košeľa, školská modrá kravata)

   

  Žiaci 1 ročníka absolvujú v čase 5.9. - 7.9.2016 adaptačný kurz.

  Pokyny na adaptačný kurz si môžete pozrieť  tu: POKYNY

  Všetci žiaci prvého ročníka sú povinný si tieto pokyny preštudovať a riadiť sa nimi !!!

   

Novinky

Kontakt

 • Súkromná stredná odborná škola ochrany osôb a majetku
  Vranovská 4, 851 01 Bratislava
 • +421 x 63812377 klapka 15
  0918 18 94 98

Fotoalbum