Rozhovor so Simonom Michálekom absolventom školy v školskom roku 2016/2017

David a Simon sú bratia Michálekovci. S prvým menovaným sme sa už rozprávali a podobné otázky sme položili aj Simonovi. Ako sa 19-ročný čerstvý maturant, ktorý to na základnej flákal, dostal až na rovnaké miesto na Islande, kde trénoval jeden z najlepších zápasníkov dnešnej doby Conor McGregor?

V ďalšom interview zo série sa dozviete aj to, čo mu vadilo na MHD číslo 80 a prečo si myslí, že rozšírená výučba telesnej výchovy je niečo, čo by odporučil každému.

Si čerstvý absolvent školy ochrany osôb a majetku. Ako tráviš leto a kam sa po ňom chystáš?

Cez tieto školské prázdniny mám naplánované dva tréningové campy tu na Slovensku a v septembri odlietam na Island do gymu, kde trénoval aj Conor Mcgregor (UFC). Tiež tam trénuje Gunnar Nelson (UFC). O zábavu mám postarané.

Máš za školou nostalgiu? Skús si spomenúť na niečo, čo ti bude najviac chýbať.

Najviac mi budú chýbať asi moji spolužiaci. Mal som to šťastie, že sme boli super kolektív. Samozrejme celá naša škola mi bude svojim spôsobom chýbať. Super učitelia, s ktorými som si zažil kopu srandy, a všetky tie zážitky z rôznych školských akcií či kopec užitočných informácií.

A teraz naopak, čo ti chýbať nebude?

Keď sa tak zamyslím, jediné, čo mi chýbať nebude, je dlhé cestovanie do školy a zo školy. Meškania vlakov a MHD s číslom 80, ktorá viac nechodila ako chodila.

Keď sa pozrieš na celý čas strávený práve na tejto strednej škole, vezmeš do úvahy zlé aj dobré veci, ako ho hodnotíš? Si so svojím výberom strednej spokojný?

So svojim výberom strednej školy som veľmi spokojný. Mňa osobne veľmi zaujímali odborné predmety a to aj mimo školu, preto som na  ne chodil rád. Druhé veľké plus pre mňa bola telesná výchova. Od malička sa venujem bojovým umeniam. Našiel som tu presne to, čo som potreboval.

Aký typ žiaka si bol na druhom stupni základnej školy a v čom si sa zmenil vďaka strednej škole?

Na základnej škole som bol klasický chalan v pubertálnom veku, ktorý nerešpektoval nič a nikoho. Mal som zhoršenú známku zo správania a učil som sa len keď som musel. No na strednej škole som si začal uvedomovať, čo v živote chcem a ktorá cesta je tá správna. Bol som predsedom triedy a školu som opúšťal s pochvalou za veľmi dobrý prospech spolu s pochvalným listom za vzornú reprezentáciu školy.

Denne si prichádzal do kontaktu s fyzickou silou, musel si byť v strehu a v kondícií. Robilo ti problém takéto vyťaženie? V čom vidíš výhodu výuky založenej na telesnej a špeciálnej telesnej výchove?

Ako som spomínal, športu sa venujem už od naozaj skorého veku, preto pre mňa takáto záťaž neznamenala nič nové. Môj názor je taký, že telesná a špeciálna telesná na tejto škole sú veľkým plusom pre každého jedného žiaka alebo žiačku. Šport vedie ľudí k disciplíne a tá je v živote viac ako len potrebná. Na druhej strane, každý chlap by mal podľa mňa dokázať ubrániť seba a svoju rodinu. Hlavne v dnešnej bezpečnostnej situácii, akú tu momentálne máme, a to ich na tejto škole naučia.

Vraví sa, že v zdravom tele je aj zdravý duch. Cítiš sa byť vďaka škole silnejší aj po mentálnej stránke?

Samozrejme. V škole som si ujasnil veľa vecí a veľa nových vecí som sa naučil. Na škole sú naozaj dobrí učitelia, no čo je hlavné, sú to aj dobrí ľudia. Ako sa hovorí: s kým si, taký si.

Venuješ sa bojovým umeniam aj mimo školy, v nejakom klube?

Venujem sa aktívne zmiešaným bojovým umeniam známym ako MMA v klube FDM Combat Team v Malackách. Zápasím aj v grapplingu, čo je vlastne brazílske jiu-jitsu len bez kimona. Venujem sa aj ďalším bojovým športom a celkovo športom, aby som bol všestranný.

Obľúbené predmety / profesori?

Moje obľúbene predmety boli asi naozaj všetky odborné predmety. Každý jeden z nich ma učil veci, ktoré ma naozaj zaujímali. Učili ich učitelia, ktorí sú vo svojom odbore špička, preto mi zostanú v obľube všetci. Každý z nich bol niečím jedinečný a preto im odo mňa za všetko patrí jedno veľké ďakujem.