Navigácia

 • Najlepší na adaptačnom kurze 2018 – Maroš Hrdlovič

  Štúdium na našej škole si vyžaduje okrem chuti vzdelávať sa aj fyzickú odolnosť a disciplínu. Preto už každoročne začiatkom roka pripravujeme adaptačný kurz, kde si prváci môžu potvrdiť, či si vybrali správnu školu. Aktivity, ktoré počas troch dní prebiehajú si väčšinou každý užije. Vždy sa však nájde jeden, ktorému to ide najlepšie. Tentokrát to bol žiak z I.C, Maroš Hrdlovič, ktorého sme sa opýtali na pár otázok.

   

  Čo sa ti na kurze najviac páčilo?

  Veľmi zaujímavé  bolo  rozoberanie zbraní, tam som asi aj získal najviac bodov. Ale aj spanie v škole sa mi veľmi páčilo, nikdy predtým som to nezažil. Bolo tam fakt dobrá atmosféra. Druhý deň sme šli napríklad do bunkra, pred ktorým sme pochodovali a vo vnútri sme si mohli aj zastrieľať. Tiež sme sa o bunkroch dozvedeli veci, ktoré sme nevedeli. Páčili sa mi aj nástupy. Tie sme robili v telocvični. Prebiehalo to tak, že sme sa prezliekli do školskej uniformy, prišli sme do telocvične a dali sme sa do dvojradu podľa výšky.

  Bolo to fajn 😊

   

  Čo si sa na kurze naučil?

  Disciplíne a sebaobrane. Aj keď v oboch sa ešte musím zlepšovať. Mali sme aj ukážky aikido a thajského boxu, kde sme videli, ako to starším žiakom ide. Snáď som aj tam niečo pochytil. Budem ale musieť ešte trénovať.

   

  Prečo táto škola?

  O tejto škole som sa dozvedel v siedmom ročníku vďaka súťaži Combat Games. Asi týždeň sme sa na ňu pripravovali a ako tím sme sa umiestnili prvý. Odvtedy som si hovoril, že chcem ísť na Súkromnú strednú odbornú školu ochrany osôb a majetku, a že to je škola, ktorá ma bude baviť. Vyhovuje mi, že okrem učenia môžem aj športovať a učiť sa bojové umenia, či ako narábať so zbraňou.

   

  Koľko máš predmetov?

  Mám 16 predmetov a z toho sú tri pohybové. Telesná športová výchova, špeciálna telesná výchova a Špeciálna bezpečnostná príprava. Na niektoré sa zvlášť teším, konkrétne Kriminalistika, Psychológia.

   

  A čo spolužiaci?

  Mím 24 spolužiakov, z toho je 8 báb a ako kolektív si zatiaľ veľmi dobre rozumieme. Dievčatá k nám super zapadli, niektoré som spoznal už na prijímačkách a som veľmi rád, že sme spolu v triede.

   

  Držíme palce 😊

   

  20.09.2018 14:29 | viac »
 • Súťaž o najlepší projekt vo finančnej gramotnosti v šk. roku 2017/2018

  Tak ako v uplynulých rokoch i tento prebehli triedne a školské kolo súťaže o najlepší projekt v Manažmente osobných financií. Projekt bol zameraný na príjmy, výdavky a sporenie jednotlivca. Cieľom projektu bolo zvýšiť finančnú gramotnosťžiakov školy. Do súťaže sa zapojili  žiaci prvých ročníkov.  

   

  Víťazkou súťaže sa stala

  Tamara Michalíková  z  I. A

  Druhé miesto zaujala

  Lucia Petrufová z I. C

  Tretie miesto obsadila

  Diana Nguyen Hung z I. B

   

   

  Všetkým účastníkom súťaže ďakujeme a víťazom srdečne gratulujeme. 

  Mgr. Helena Klimová, MBA  – koordinátorka a organizátorka súťaže.

  08.06.2018 00:11 | viac »
 • Rozhovor s úspešnou žiačkou 1. ročníka Denisou Cabadajovou.

  V sérii rozhovorov Vám chceme predstaviť žiakov našej školy, ktorí sa venujú rôznym športom a dosiahli v nich vynikajúce výsledky.

  Denisa Cabadajová je žíačkou I.A triedy, má 16 rokov a za svoj krátky vek už stihla vyhrať rôzne súťaže v jude.

  Deniska, akému športu sa venuješ?

  Venujem sa bojovému športu judo od 12 rokov, v šiestej triede základnej školy som začala navštevovať  Judo Klub Malacky a v súčasnosti sa podieľam na trénovaní detí a zároveň navštevujem aj Judo Academy Láb.

  Prečo si sa rozhodla práve pre tento šport?

  Priviedol ma k nemu môj brat a ja som to chcela zo začiatku iba vyskúšať. Po čase ma judo začalo baviť kvôli jeho technike. Pochopila som, že keď chcem vyhrať, dôležité je, ako využijem rôzne techniky vo svoj prospech, ako využijem stratégiu , svoju obratnosť a pohotovosť pre porazenie súpera.

  Aké úspechy si už dosiahla?

  Získala som 1. miesto na Majstrovstvách Slovenska v roku 2015, 3.miesto na Majstrovstvách Slovenska v roku 2016 a 2017.

  Získala som aj cenu za najlepšieho športovca mesta Malacky v roku 2014.

  Akú poslednú súťaž si absolvovala?

  Minulý víkend som sa zúčastnila Archa Cup v Bratislave. Bola to súťaž, ktorej sa zúčastnili športovci z Chorvátska, Maďarska, Ukrajiny, Česka a iných krajín a ja som získala 1. miesto v kategórii FU 18  - 57 kg.

  Prečo si si vybrala našu školu?

  Školu som si vybrala kvôli jej zameraniu na šport a bojové techniky a aj  možnosti ďalej študovať na Policajnej Akadémii.

  Ktorý je tvoj obľúbený predmet?

  Môj obľúbený predmet je matematika, pretože sa nemusím memorovať dlhé texty a mám rada logické súvislosti.

  Ako vyzerá tvoj voľný čas?

  Okrem rôznych súťaží, sústredení a príprav na ne mi veľa voľného času nezostáva. Ak sa mi stane, že mám voľný čas, rada cvičím svojich psov a trávim čas s kamarátmi na paintballe.

  Ďakujem za rozhovor.

  Ing. Tatiana Slobodníková.

  13.05.2018 01:16 | viac »
 • Charitatívny beh 23.3.2018

  23. 3. 2018 sa pod mostom Lafranconi uskutočnil charitatívny beh pod záštitou Hotelovej akadémie Mikovíniho 1, ktorého sa zúčastnili aj empatickí študenti našej školy, ochotní pomôcť dobrej veci. Celý výťažok z behu bol určený na podporu vzdelávania detí a žien v Sierra Leone. Okrem nezištných motívov sa u našich študentov objavila v priebehu behu aj prirodzená túžba vyhrať a spokojne sa umiestnili na popredných miestach.

  V ženskej kategórii získala prvé miesto slečna Margita Koričárová z II. A ,

  v kategórii mužov najviac dominovali Erik Kavecký z II. C na druhom mieste a Kristián Sifka z III. A, ktorý sa umiestnil ako tretí.

  Odhodlanie súťažiach pomôcť, nenarušilo ani chladné zimné počasie.

  Gratulujeme víťazom a ďakujeme všetkým účastníkom.

  15.04.2018 19:10 | viac »
 • Galéria Multium 27.3.2018

  Keď sa iní potili, my sme si užívali...

  Jedinečnú hru zrkadiel a rôzne typy ilúzií nekonečna sme si užívali počas prijímacích pohovorov v rámci náhradného programu v Galérii Multium. Šesť rôznych zrkadlových miestností ponúka šesť rôznych zážitkov  a šesť rôznych priestorov.

   

  Účastníci exkurzie: trieda I.A a triedna učiteľka Ing. Slobodníková

  15.04.2018 18:18 | viac »
 • Rozhovor s Ing. Svatoplukom Škápíkom – riaditeľom Súkromnej strednej odbornej školy ochrany osôb a majetku.
  Dnes by sme Vám radi predstavili nášho pána riaditeľa – Ing. Svatopluka Škápíka (pplk. v.v.) – a pokračovali tak v sérii našich rozhovorov
  12.03.2018 12:27 | viac »
 • Vianočný futbalový turnaj žiakov 21.12.2017

  Vo štvrtok 21.12.2017 sa uskutočnil Vianočný futbalový turnaj žiakov pod záštitou žiackej školskej rady. Turnaja sa zúčastnilo 9 tried prvého, druhého a tretieho ročníka. Otvorenia turnaja sa ujal Ing. Milan Strojný zástupca riaditeľa školy a predseda žiackej školskej rady Erik Kmeť, ktorý zároveň oboznámil všetky tímy s organizáciou a pravidlami súťaže.

  29.12.2017 01:11 | viac »
 • Rozhovor s Ing. Milanom Strojným – zástupcom riaditeľa školy
  Radi by sme v sérii rozhovorov pokračovali a dnes Vám predstavili nášho pána zástupcu  Ing. Milana Strojného.
  21.12.2017 16:01 | viac »
 • 4. ročník súťaže pre žiakov ZŠ "Combat Games 2017" - 14.12.2017
  Combat Games je súťaž, ktorú už štvrtý rok organizuje naša škola pre žiakov základných škôl.
  17.12.2017 00:30 | viac »
 • Cesta Senseia - Z Petržalky do sveta
  Čo majú spoločné Japonsko, Južná Kórea, Rusko a Súkromná stredná odborná škola ochrany osôb a majetku? Senseia Štefana Kurillu.
   
  26.09.2017 17:00 | viac »
 • Adaptačný kurz žiakov 1. ročníka 2017/2018
  Ako si prváci viedli na Adaptačnom kurze
   
  Tímová súhra je nevyhnutnou a značkovou črtou každého absolventa Súkromnej strednej odbornej školy ochrany osôb a majetku. Obranné zásahy, ktoré žiaci predviedli na Dňoch Petržalky a predvádzajú na exhibíciách si vyžadujú spoluprácu a dôveru na vysokej úrovni. Je preto dôležité začať s týmto návykom hneď na začiatku. Pozrite si, ako naši prváci zvládli Adaptačný kurz a čo všetko obnášal.
   
  26.09.2017 16:52 | viac »
 • Rozhovor so Simonom Michálekom absolventom školy v školskom roku 2016/2017

  David a Simon sú bratia Michálekovci. S prvým menovaným sme sa už rozprávali a podobné otázky sme položili aj Simonovi. Ako sa 19-ročný čerstvý maturant, ktorý to na základnej flákal, dostal až na rovnaké miesto na Islande, kde trénoval jeden z najlepších zápasníkov dnešnej doby Conor McGregor?

  V ďalšom interview zo série sa dozviete aj to, čo mu vadilo na MHD číslo 80 a prečo si myslí, že rozšírená výučba telesnej výchovy je niečo, čo by odporučil každému.

  15.09.2017 00:21 | viac »
 • Rozhovor s Davidom Michálekom - absolventom školy v školskom roku 2016/2017.
  Pokračujeme v sérii rozhovorov s významnými žiakmi a profesormi Súkromnej strednej odbornej školy ochrany osôb a majetku.
  Tentokrát sme sa rozprávali s Davidom Michálekom, čerstvým maturantom.
  15.09.2017 00:14 | viac »
 • Rozhovor s Ing. Milanom Drgoňom - učiteľom odborných predmetov
  Radi by sme vám v sérií rozhovorov postupne predstavili našich šikovných učiteľov a ich žiakov. Začneme u pána Inžiniera Milana Drgoňa, ktorý má na starosti predmety Špeciálna bezpečnostná príprava a Ochrana osôb a majetku.
   
  26.09.2017 16:50 | viac »

Novinky

Kontakt

 • Súkromná stredná odborná škola ochrany osôb a majetku
  Vranovská 4, 851 01 Bratislava
 • +421 x 63812377 klapka 15
  0918 18 94 98

Fotoalbum